Про Держгідрографію

Україна розташована на перехресті торгових шляхів Східної Європи і Середземноморського басейну, омивається Чорним та Азовським морями, що належать до басейну Атлантичного океану. Загальна довжина морського узбережжя України – понад 2500 км (Чорне море – 1652,2 км, Азовське море – 874,8 км). Вихід із Чорного і Азовського морів через протоки Босфор, Дарданелли, Гібралтар і Суецький канал до Світового океану дозволяє Україні використовувати ресурси океану для потреб економіки і відносить її до морських держав, які за нормами міжнародного права, мають найбільші пільги і привілеї.

Мережа торговельних і рибних портів охоплює узбережжя України – від порту Ізмаїл на заході до Маріуполя на сході. Важливим сьогодні є створення єдиної національної системи навігаційно-гідрографічного забезпечення мореплавства (НГЗ), тобто створення сприятливих у навігаційному відношенні умов на морях та внутрішніх водних шляхах України для безпеки плавання транспортних, рибопромислових, спеціальних та інших морських і річкових суден.

Здобувши незалежність, Україна має в державному управлінні морські внутрішні води і територіальне море загальною площею 38 тис. кв. км. Згідно з нормами Конвенції ООН по морському праву 1982 р. вона має право на виключну (морську) економічну зону площею до 100 тис. км кв.

Морська галузь і передусім транспортний і промисловий флоти вимагають надійного навігаційно-гідрографічного забезпечення. Ці функції за часів СРСР виконувала Гідрографічна служба Чорноморського флоту. 1994 року уряд, турбуючись про удосконалення управління навігаційно-гідрографічним забезпеченням мореплавства, доручив цю справу Національному агентству морських досліджень і технологій (НАМДіТ). 1998 р. на базі НАМДіТ створено гідрографічну службу України, а в серпні 2000 року – державну установу "Держгідрографія" (далі – Держгідрографія).

Держгідрографія стала правонаступником Центрального, Керченського, Миколаївського, Одеського, Севастопольського державних гідрографічних підприємств, державного науково-дослідного підприємства "Укрморкартографія" і є науково-виробничим комплексом, заснованим на державній власності та входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України.

Картографічна продукція

До Ваших послуг пропонуємо широкий вибір картографічної продукції, посібників, каталогів, та багато іншої корисної продукції, розроблених державною установою «Держгідрографія»

Нормативна база

Нормативно-правові акти у сфері морського транспорту на сайті Міністерства інфраструктури України