ФДУ „Укрморкартографія”

Відповідно до глави 5 СОЛАС-74 (нова редакція) уряди країн-учасниць МГО, повинні проводити такі заходи:

– готувати та видавати офіційні морські навігаційні карти (МНК), лоції, вогні і знаки, таблиці припливів та інші морські посібники, необхідні для забезпечення безпеки мореплавства;

– поширювати повідомлення мореплавцям, які необхідні для підтримання МНК і посібників на сучасному рівні.

Ці завдання покладено на філію “Укрморкартографія”, яка є єдиним у державі спеціалізованим і уповноваженим підприємством з видання офіційних МНК та посібників для плавання.

Для виконання зазначених та тих завдань, що стоять перед Укрморкартографією, відповідно до вимог світового стандарту S 57 v 3.0, v 3.1 Міжнародної гідрографічної організації і вимог Міжнародної морської організації (ІМО) (Резолюції А.817(19)), MSC .86(70), створено сучасний виробничо-технологічний комплекс з виробництва МНК і Повідомлень мореплавцям на паперових носіях та в електронній версії. Цією продукцією можуть користуватися торгові і рибальські судна, організації з пошуку природних ресурсів, проектно-дослідницькі організації при прокладанні інженерних мереж по дну (електрокабелів, трубопроводів), організації з пошуку, видобутку і переробки “живих” і “неживих” ресурсів моря, Військово-морські сили, адміністрації муніципальних приморських міст, державні та приватні рекреаційні і туристичні служби, інші організації.

Аналізуючи стан морської картографії країн Чорноморсько-Азовського басейну, можна зробити висновок: Україна посідає гідне місце за обсягом та якістю виробленої нею картографічної продукції.

Адреса:
пр-т Гагаріна Юрія, 23
02660, м. Київ
Україна
тел/факс: (044) 292 64 44
Інформаційна сторінка: http://www.charts.gov.ua
e-mail: office@charts.gov.ua
Начальник: Олег Марченко

ФДУ „Керченський район Держгідрографії”

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 фінансово-господарська діяльність філії тимчасово призупинена.

Керченська філія обслуговує ЗНО від міста Алушта (Крим) до Керченської протоки у Чорному морі, українські води у Керченській протоці, включаючи Керч-Єнікальський канал, українські води в Азовському морі від Керченської протоки до державного кордону України з Російською Федерацією. А це 24 маяки, 53 берегових знаки, 168 плавучих застережних знаків та одна контрольно-коригуюча станція.

 

Адреса:
вул. Кірова, 54
98318, м. Керч,
Україна

ФДУ „Миколаївський район Держгідрографії”

Миколаївська філія обслуговує ЗНО від мису Аджіяськ до адміністративної межі Херсонської області і Автономної республіки Крим, включаючи Березанський і Сосицький лимани, Бузько-Дніпровсько-Лиманський і Спаський канали до гирла річки Інгул, а також Херсонський морський канал (лиманна і річкова частини). Це 27 маяків, 115 берегових знаків, 246 плавучих застережних знаків.

Адреса:
вул. Каботажний мол, 1
54002, м. Миколаїв,
Україна
тел/факс: (0512) 58-07-45
e-mail: mrgg@optima.com.ua
Начальник: ПІДГОРНИЙ Василь Вікторович

 

ФДУ „Одеський район Держгідрографії”

Одеська філія обслуговує ЗНО у північно-західній частині Чорного моря від держаного кордону України з Румунією, включаючи українську дільницю р. Дунай, до мису Аджіяськ. Усього 12 маяків, 77 берегових знаків і 156 плавучих застережних знаків (ПЗЗ) та 2 контрольно-коригуючі станції. До цього району обслуговування філією належать і ЗНО, встановлені на річці Дунай. А це ще 60 світних берегових знаків, 132 інформаційних знаки, 186 кілометрових (мильних) знаків, 33 плавучих застережних знаки.

Адреса:
провулок Маячний, 5
65038, м. Одеса,
Україна
тел: (048) 744-85-80
тел/факс: (048) 753-17-53
e-mail: office@hydro.od.ua
Начальник: НЕЧАЙ Яків Якович

 

ФДУ „Севастопольська філія Держгідрографії ім. Мітіна”

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 фінансово-господарська діяльність тимчасово призупинена.

Севастопольська філія обслуговує ЗНО від адміністративної межі Херсонської області і Автономної республіки Крим до міста Алушта (Крим), включаючи світний навігаційний знак Алушта. В зоні відповідальності ФДУ «Севастопольська філія Держгідрогафії ім. Л.І. Мітіна» частина ЗНО перебуває під управлінням і обслуговуються Гідрографічною службою Чорноморського флоту Російської Федерації. ФДУ «Севастопольська філія Держгідрогафії ім. Л.І. Мітіна» здійснює контроль за дотриманням режимів роботи цих ЗНО. Повністю перебувають під контролем і обслуговуються філією 12 маяків, 40 берегових знаків, 73 плавучих застережних знаки..

Адреса:
вул. Карантинна, 45
99008, м. Севастополь,
Україна