Держгідрографія забезпечуватиме безпеку судноплавства на ріках України за допомогою безпілотників

Держгідрографія за підтримки Морської адміністрації продовжує впроваджувати інноваційні технології в галузі. Нещодавно установа придбала два безпілотні авіаційні комплекси, які підвищать оперативність та ефективність виконання завдань.

Від оперативності приймання та обробки інформації установою, своєчасного доведення її до відома користувачів залежить безпека судноплавства у водах України, що є одним з головних завдань Держгідрографії. Безпілотники допоможуть оперативніше здійснювати картографування та моніторинг, підтримувати на сучасному рівні бази даних картографічної та топографічної інформації. Це дозволить Укрморкартографії підтримувати в актуальному стані навігаційні карти, швидко і з максимальною точністю вносити необхідні зміни.

«Використання безпілотників у роботі установи – це запит часу, що наближає нас до рівня іноземних колег. Крім того, Держгідрографія використовуватиме їх для відновлення судноплавства на річках України. Адже відповідно до розпорядження Президента Володимира Зеленського Закон про внутрішні водні шляхи України має бути прийнятий до 1 листопада 2019 року. Тож безпілотники суттєво полегшать виконання Держгідрографією покладених на неї завдань. – говорить начальник установи Олександр Щипцов. Також не потрібно буде витрачатися на оплату таких послуг підрядникам, Держгідрографія планує їх надавати самостійно, а зароблені кошти витрачати на власний розвиток».

Безпілотний авіаційний комплекс призначений для вирішення широкого спектра завдань, що вимагають тривалого маршрутного польоту на висоті 75 – 2000 м. Весь політ виконується в повному автоматичному режимі за заздалегідь заданим маршрутом. Старт безпілотника здійснюється за допомогою катапультної системи. Посадка – за допомогою парашутної системи або за принципом посадки літака. Також він має потужну фотокамеру та 2-частотний GNSS L1/L2 прилад, що дозволить створювати високоточні ортофотоплани місцевості.

Нагадаємо, у червні цього року Держгідрографія проводила тестування безпілотних авіаційних комплексів. Крім того, установа оновила спеціалізоване картографічне забезпечення, яке дозволить розробляти електронні карти відповідно до стандартів НАТО.