Держгідрографія капітально відремонтувала морський символ Одеси – Воронцовський маяк

ФДУ «Одеський район Держгідрографії» відремонтувала та модернізувала одну з найвідоміших одеських пам’яток – Воронцовський маяк. Тепер він не тільки має гарний вигляд, а й укріплену основу та нове сучасне обладнання.

Вороцовський маяк один із найстаріших та найцікавіших маяків України. Йому вже 174 роки і на своєму віку він пережив не одну реконструкцію. Влітку цього року Держгідрографія повністю відремонтувала та модернізувала маяк, адже з 1954 року такі капітальні роботи на ньому не проводились.

Як вже зазначалось раніше, на маяку встановили новий світлооптичний апарат та додаткову лінзу для нього. Модернізували енергозабезпечення маяка – встановили чотири сонячні, дві акумуляторні та одну гальванічну батереї. Крім того, Воронцовський маяк тепер має новий сучасний блок моніторингу.

«Воронцовський маяк без сумніву можна вважати символом Одеси, яку неможливо уявити окремо від моря. Роками він виконує свою найголовнішу функцію – забезпечує безпеку мореплавства на підходах до порту. Але, на жаль, час, морські хвилі та погодні умови негативно впливають на споруди маяка і він потребував капітального ремонту, – розповів начальник Держгідрографії Олександр Щипцов.– На маяку повністю відремонтували башту та маяково-технічні споруди. Укріпили основи будівель, які мали безліч тріщин та пустот. Тепер маяк стоятиме ще не один десяток років на надійному фундаменті. Крім того, він має повне автономне енергозабезпечення світлооптичної апаратури та нове сучасне обладнання».

Нагадаємо, у серпні ФДУ «Миколаївський район Держгідрографії» відремонтувала навігаційні знаки та маяк у Миколаївській та Херсонській областях. Зокрема, Скадовські створні знаки підхідного каналу Передній та Задній, Софіївський світний навігаційний знак та Станіслав-Аджигольський Задній маяк.

Також для забезпечення надійного резервного електропостачанняна маяку найближчим часомзастарілі дизель-генератори замінятьна сучасний. Він портативний та економічний із функціями дистанційного управління та самозапуску.